behar-jahiu
  Poezi Dashurie
 
 
 

J-u më pyetni Kënd e dua
U-h sa lehte pyetje për mua
V-etëm shkronjat e para lexoni
E-me një herë do ta kuptoni


 
 

 

 
 

3 Magical Words...

Mos rri shum në mendime
se ta kum fal ty jetën time
Të kum than mos qaj me lotë
se ty të dua ma shum se krejt në botë


 

 
 

Even When We're Apart...

Në mesin e natës
në terrin e zi
une rri i zgjuar
dhe mendoj për ty


 

 
 

Say It With Roses...

Dëshiroj të shof me sy
të mos digjëm mall për ty
Sikur të ishe rreze hana
do të hy në dhomën tënde
Vetëm ta dish se sa të dua
Sdo të jetojsh asnjë orë pa mua


 

 
 

Love You Sooo Mooch !

Zemrën ty ta dhurova
gjith natën pa gjum e kalova
Për ty un mendova
dhe krejt u tranova


Love Your Lips !

 

 
 


Ti je shpres, ti je gzim
ti je loqka e shpirtit tim
Të kam hanë e të kam dritë,
të kam zemër të kam shpirt.
Mbes me shpres dhe me durim
qe të bëhësh shpirti im


 

 
 

I Love You...

Larg meje po jetone
zemra ime të kërkone
Qaj me lotë, une pa pushim
sa të dua shpirti im.


 

 
 

Sealed With Kisses !

Me dorë të shkruaj
me zemër po vuaj
pse je larg meje
më le të vvetmuar.
Sa ditë të mërzitshme
sa natë të qetë. të shkruan
shpirti im se të don për jetë


 

 
 

Together... Forever !

Malli për buzët e tua po më kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos më le me lotë në sy
se keto lotë po derdhën veq për ty


 

 
 

I Love You !

Një akull i ftoht buzët
qmi ka ngrir
vetëm puthjet tua
mund të mi shkrin


 

 
 

Missing Our Togetherness...

Zemra ime pikon gjak
jo nga shum por nga pak
Po vajton për dashuri
për mua dhe për ty


 

 
 

A Warm Hello !

Zemra ësht e kuqe
e me shum kanalle
Të dua ty i dashur
me shpirt
e jo me hajgare


 


I Treasure You...

 
 Larg meje je, në zemër të kam
prej zemrës ime smundësh me dal
Thikat i pranoj, plumat i duroj
po ndarjen prej teje as qe e mendoj

 
 

 


 
 

 

 
 

Endrrat dhe hija ime


 

 
 

ti je ëndrra qe ëndrroj ti je shpirti qe me mban
te takova dhe me ike tash te ndjej qe ste kam pran
ti je shpirti qe m'frymon fryma jote gjall me mban
ti je hana qe ndricon rrezet tua drit me bajn


 

 
 


ti je djell qe ngroh cdo gje edhe ngroh shpirtin tim
ne munges sot kam driten kur ti gjindesh ne mergim
a thu shpirt ti sot kënd nxen pse me ftof trupin tim
nuk je akull qet me ngrish por ti ftof gjakun tim


 

 
 mos mos moj bukuroshe mos me thuaj se s'me do
sot kur krejt me perfitove pse me ik e me mallko
mos oh djell mos ma kthe shpinen mos me le te ngrihem gjall
mos o hen mos ma ndal hijen vetem hijen ne shoqri kam


 

 
 hija ime me je ti ti me ndjek hapat pa ndal
sot kur un rrij i ulur ti mbi kok a thu pse qan
hec o shpirt me perqafo me puth buzet dhe me shtrego
mos me thuaj se s'me don kur e din se me takon


 

 
 ti je ëndrra qe ëndrroj dhe reale sonte je
ti je djelli qe me ike sot perseri mu me nxe
ti je hëna qe u largove edhe terr krejt mu ma ben
ti je hija qe me ndjek perfitove shpirtin tëm
 

 
 

E Imja Je


 

 
 

Ndaj syve te ty
Valet e detit skan ngjyre
Ndaj zerit tend te embel
Era qe fryn nuk degjohet.


 

 
 Ti je nje deshire magjike
Qe cdonje deshiron te kete
Deshira ime u plotsua
Se te kam ty per jet.


 

 
 
Ti je nje ender e nates
Shum here per ty enderoj
Kur vjen ne endren time
Dije se shum te dashuroj


Ne kengen e bylbylit
Emrin tend e degjoj
Ne bukurin e qjellit
Ftyren tende e shekoj.
 

 
 

Vall pse nuk me don


 

 
 

Sa her qe te shoh ty
syte me mbushen me lot
dhe ather e pyes veteveten
valle pse nuk me don
*************************


 

 
 


kur je me te rryges
behesh qe sme sheh
dhe i harron puthjet
qe dikur mi dhe
*************************
sa her qe mbes vetem
ndalem dhe mendoj
se a esht e vertete
se po te pres une kot ?
**************************
te kam dasht bre djal
ma shum se vetveten e
tani ti me shkove e
zemren time e shkatrrove.Eja me mua,
se ty te kam shpres,
eja me mua se pa ty sdu te Vdes
ti je djelli qe mua me ngroh,
ti je éndrra qe un shum e shoh!
 
  www.Risi-Ks.com - CHAT
| Kalo Siper Faqes| WebMaster: Beha-Dr@Live.Com |
 
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=
KosovaSotGazetaLajminfopressExpressLogoBotaSotLogokohaditore
 
Faqja Behar-Jahiu.Tk shikohet më mirë me Mozilla Firefox  KLIKO KËTU PËR TA SHKARKUAR